Uzupełnienie podręcznika Craftsman 919 176990

Podręcznik Craftsman 919 176990 jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto szuka wszechstronnego narzędzia do naprawy i konserwacji. Podręcznik zawiera wszystko, co potrzebne do naprawienia i przeglądu sprężarki powietrza, w tym szczegółowe instrukcje i ilustracje, a także informacje na temat bezpieczeństwa i konserwacji. Istnieje wiele stron internetowych, na których można znaleźć kompletne uzupełnienia, w tym części zamienne, szczegółowe informacje na temat napraw i konserwacji, a także wskazówki dotyczące korzystania z narzędzia. Uzupełnienie podręcznika Craftsman 919 176990 zapewnia wszystko, czego potrzebujesz, aby w pełni wykorzystać potencjał tego narzędzia.

Ostatnia aktualizacja: Uzupełnienie podręcznika Craftsman 919 176990

HasłoOpisy do hasła
uzupełnienieaddenda
addenda, apendyks, przyczynek
adnotacja
aktualizacja
aneks
apendyks
bonusowy
całkowanie
co jest dodane
coś
coś ekstra
docinek
doczepienie
dodanie
dodatek
dodatek, dopełnienie, załącznik
dokładka
dokompletowanie
dolanie
dolewka
dołączenie
domieszka
domieszka, dolewka
dopasowanie
dopełnienie
dopisanie
dopisek
dopłacenie
dopłata
dopowiedzenie
dosztukowanie
egzemplifikacja
element uzupełniający
i suplement, i dolewka
ilustracja
ingrediencja
ingredient
interludium
intermedium
interpretacja
kadencja
komentarz
konstatacja
nadgonienie
nadrobienie
nalanie
napełnienie
nowela
objaśnienie
obserwacja
odnośnik
odpracowanie
odrobienie
odsyłacz
omówienie
opracowanie
pendant
pendant, aneks, suplement
podgonienie
poprawka
poszerzenie
przenośnie komentarz
przerywnik
przyczynek
przyłatanie
przymieszka
przypis
przypisanie
przypisek
rektyfikacja decyzji administracyjnej
repeta
retusz
rozwinięcie
rozwinięcie zakresu
rzecz dodana
rzeczownik odczasownikowy od uzupełnić
scalenie
skompletowanie
spostrzeżenie
stwierdzenie
suplement
to, co jest dopełnieniem, rozwinięciem, dodatkiem do czegoś
to, co stanowi dopełnienie czegoś
uaktualnienie
unaocznienie
urozmaicenie
uwaga
uzupełnienie obrazu
w książce suplement
w publikacji suplement
wkładka
wlanie
wstawka
wstawka, domieszka, przymieszka
wtrącenie
wtręt
wykończenie
wypełnienie wnętrza
wyposażenie
załącznik
zamiana na przeciwne wartości poszczególnych bitów słowa maszynowego lub bajtu
zanotowanie
zapisanie

Dodaj nowe hasło do słownika

Jeżeli znasz inne opisy pasujące do hasła „uzupełnienie” możesz je dodać za pomocą poniższego formularza.
Pamiętaj, aby nowe definicje były krótkie i trafne.
Każde nowe znaczenie przed dodaniem do naszego słownika na stałe zostanie zweryfikowane przez moderatorów.

Hasło krzyżówkowe „uzupełnienie” w leksykonie szaradzisty

W naszym leksykonie szaradzisty dla hasła „uzupełnienie” znajdują się 103 opisy do krzyżówki. Jeżeli znasz inne znaczenia pasujące do hasła „uzupełnienie” możesz dodać je za pomocą formularza znajdującego się w zakładce Dodaj nowy. Pamiętaj, aby definicje były krótkie i trafne. Każde nowe znaczenie przed dodaniem do naszego słownika na stałe musi zostać zweryfikowane przez moderatorów.

„uzupełnienie” w słownikach zewnętrznych

Niżej zostały umieszczone odnośniki do zewnętrznych słowników, w których znaleziono materiały związane z hasłem uzupełnienie:
» Wyrazy przeciwstawne do uzupełnienie.
» Słownik rymów do uzupełnienie.
» Wyrazy bliskoznaczne do wyrazu uzupełnienie.
» Odmiana przez przypadki rzeczownika uzupełnienie.

  • Zgłoś
  • Udostępnij
 • Witam,

  trzynastka pomniejszana jest w naszym zakładzie za usprawiedliwioną nieobecność (wynagrodzenia chorobowe i wszelakie zasiłki), urlopy okolicznościowe, opieka nad dzieckiem 2 dni.

  Uzupełniając trzynastkę uwzględniam w/w nieobecności, a co z urlopem bezpłatnym?

  Pracownica w ubiegłym roku 83 dni robocze przebywała na urlopie bezpłatnym w naszej firmie, świadczyła w tym okresie pracę dla innego pracodawcy.

  Czy powinnam jej uzupełnić 13 w podstawie chorobowego za ten okres? Tak jakby pracowała cały rok?

  Proszę o pomoc.

  • Cytuj
  • Odnośnik do komentarza
   Udostępnij na innych stronach

 • Udostępnij
 • No z jakiej racji? Przecież to był bezpłatny

  • Udostępnij
  • Zasada jest taka sama jak przy innej nieobecności usprawiedliwionej.

   Gdy w okresie, z którego wynagrodzenie przyjmowane jest do ustalenia podstawy wymiaru zasiłku chorobowego, pracownik był nieobecny w pracy z przyczyn usprawiedliwionych (np. urlop bezpłatny) i w związku z tym nie osiągnął pełnego wynagrodzenia, przy obliczaniu podstawy wymiaru zasiłku chorobowego:

   należy wyłączyć wynagrodzenie za miesiące, w których pracownik przepracował mniej niż połowę obowiązującego go w tych miesiącach czasu pracy,

   należy przyjąć - po uzupełnieniu - wynagrodzenie za miesiące, w których pracownik przepracował co najmniej połowę obowiązującego go w tym miesiącu czasu pracy.

   Zasada ta ma zastosowanie zarówno w sytuacji, gdy w podstawie wymiaru zasiłku uwzględniane jest wynagrodzenie za 12 kalendarzowych miesięcy zatrudnienia, jak i wtedy, gdy podstawa wymiaru jest ustalana z okresu krótszego.

   • Udostępnij
   • Zasada jest taka sama jak przy innej nieobecności usprawiedliwionej. Gdy w okresie, z którego wynagrodzenie przyjmowane jest do ustalenia podstawy wymiaru zasiłku chorobowego, pracownik był nieobecny w pracy z przyczyn usprawiedliwionych (np. urlop bezpłatny) i w związku z tym nie osiągnął pełnego wynagrodzenia, przy obliczaniu podstawy wymiaru zasiłku chorobowego: należy wyłączyć wynagrodzenie za miesiące, w których pracownik przepracował mniej niż połowę obowiązującego go w tych miesiącach czasu pracy, należy przyjąć - po uzupełnieniu - wynagrodzenie za miesiące, w których pracownik przepracował co najmniej połowę obowiązującego go w tym miesiącu czasu pracy. Zasada ta ma zastosowanie zarówno w sytuacji, gdy w podstawie wymiaru zasiłku uwzględniane jest wynagrodzenie za 12 kalendarzowych miesięcy zatrudnienia, jak i wtedy, gdy podstawa wymiaru jest ustalana z okresu krótszego.

     

    Prawda, niepotrzebnie poszłam na skróty, wyłącza tak jak napisałaś, ja uznałam, że to było "ciurkiem" i należy wyłączyć na zasadzie 30, 31, 22 dni z każdego kolejnego m-ca

    • Udostępnij
    • Ale na pewno nie będzie tu, że pracował cały rok
     • Udostępnij
     • Dziewczyny dzięki za pomoc.

      Upewnijcie mnie tylko jeszcze, że poniższe wyliczenia są ok.

      Pracownik przebywał na urlopie bezpłatnym wo kresie 01. 01. 2017 - 30. 04. 2017 (83 dni robocze). Od 01. 05. 2017 do 31. 12. 2017 pracował.

      W styczniu 2018 przebywał na zwolnieniu lekarskim, podstawę naliczyłam za 8 miesięcy.

      W marcu tego roku wypłacamy mu trzynastkę, wyliczoną za te 8 miesięcy i chciałam obliczyć jej 1/12 do podstawy chorobowego. Czyli rozumiem, że uzupełniam tą trzynastkę gdyby pracownik pracował cały rok?

      kwota trzynastki pomniejszona o składki / (liczba dni roboczych w roku - liczba dni nieobecności) * (liczba dni w roku) / 12

      • Udostępnij
      • "Czyli rozumiem, że uzupełniam tą trzynastkę gdyby pracownik pracował cały rok? " NIE

       "należy wyłączyć wynagrodzenie za miesiące, w których pracownik przepracował mniej niż połowę obowiązującego go w tych miesiącach czasu pracy, należy przyjąć - po uzupełnieniu - wynagrodzenie za miesiące, w których pracownik przepracował co najmniej połowę obowiązującego go w tym miesiącu czasu pracy. "

       • Udostępnij
       • Wyłączasz te m-ce w których nie przepracował połowy czasu pracy, dlatego wyłączasz te 4 m-ce, a nie dlatego, że "Czyli rozumiem, że uzupełniam tą trzynastkę gdyby pracownik pracował cały rok?
        • Udostępnij
        • Nie wiem czy się zrozumiałyśmy

         Obliczając podstawę chorobowego pracownikowi wyłączyłam te 4 miesiące. Obliczając trzynaste wynagrodzenie też wyłączyłam te 4 miesiące.

         W marcu wypłacamy dodatkowe wynagrodzenie i wyliczam teraz 1/12 z tej trzynastki, która będzie obowiązywać na nowy, kolejny rok od 01. 03. 2018 r.

         W większości przypadków 13 uzupełniam tylko do podstawy chorobowego za okresy usprawiedliwionej nieobecności ( tj. zasiłki, wynagrodzenia chorobowe, 2 dni opieki i urlopy okolicznościowe). Mam przypadek, gdzie pracownik był na urlopie bezpłatnym i nie wiem czy w jego przypadku też mam uzupełniać trzynastkę na zasadach takich jak w/w przypadkach. Czy należy przyjąć wypłąconą trzynastkę dzieloną na 8 mcy, bez uzupełniania.

         • Udostępnij
         • Obie juz wyżej ci odpowiedziałysmy
          • Udostępnij
          • Przecież to jasne, podstawę bierzesz z 8 m-cy i tak samo trzynastkę 1/8, bo w związku z tym, że nie osiągnął pełnego wynagrodzenia, " przy obliczaniu podstawy wymiaru zasiłku chorobowego: należy wyłączyć wynagrodzenie za miesiące, w których pracownik przepracował mniej niż połowę obowiązującego go w tych miesiącach czasu pracy, "
          • 11 miesięcy temu...
           • Udostępnij
           • Ja mam nieco podobny przypadek, pracownik przebywał dwukrotnie na urlopie bezpłatnym po 10 dni roboczych. Urlop związany z obroną terytorialną. Zarówno podczas pierwszego jak i drugiego urlopu mimo wszystko 'przepracował' połowę miesiąca. Czy trzynastkę do chorobowego powinnam uzupełnić o te urlopy bezpłatne, jakby przepracował cały miesiąc?

            • Udostępnij
            • Ja mam nieco podobny przypadek, pracownik przebywał dwukrotnie na urlopie bezpłatnym po 10 dni roboczych. Czy trzynastkę do chorobowego powinnam uzupełnić o te urlopy bezpłatne, jakby przepracował cały miesiąc?

             Ale po co czytać no nie?

             Masz wyżej opisane i czytaj ze zrozumieniem

             • Udostępnij
             • Pracownica od 01. 2018 do 04. 11. 2018 przebywała na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim. Trzynastkę ma wypłaconą za okres przepracowany od 05. 2018 do 31. 2018.

              Jak w jej przypadku, mam uzupełnić trzynastkę w podstawie chorobowego? Łącznie ma 213 dni nieobecności

              • Udostępnij
              • Pracownica od 01.

               Jak w jej przypadku, mam uzupełnić trzynastkę w podstawie chorobowego? Łącznie ma 213 dni nieobecności

               Podpowie ktoś? Mam podobne przypadki osób po długich urlopach macierzyńskich, które otrzymają trzynastkę, ale nie wiem jak ją uzupełnić.

               Jeśli pracownik otrzyma np. 1304 zł brutto dodatkowego wynagrodzenia, a nie było go ok 164 dni w ciągu roku to uzupełniam następująco??? :

               1304 x 13, 71% = 1125, 22

               1125, 22 / 250 dni roboczych - 164 dni nieobecności * 250 / 12

               1125, 22 / 86 = 13, 08 * 250 = 3270 / 12 = 272, 50 <----- taką wartość przyjmuję jako 1/12 do podstawy chorobowego???

               • Udostępnij
               • Hej, pomoze ktos uzupelnic trzynastkę w podstawie chorobowego dla pracownicy, ktora wrocila z macierzynskiego?

                Od 01. 2018 do 14. 2018 przebywała na urlopie macierzynskim/rodzicielskim. Za okres od 15. 12 wyszła jej trzynastka ok 409 zł. Przepracowała 72 godziny(9 dni)

                • Udostępnij
                • Hej, pomoze ktos uzupelnic trzynastkę w podstawie chorobowego dla pracownicy, ktora wrocila z macierzynskiego?

                 Od 01. Przepracowała 72 godziny(9 dni)

                 jesli boli cie czytanie to kolejne pisanie nic nie da

                 • Udostępnij
                 • Uzupełnienie wysokości rocznego składnika polega na ustaleniu, w jakiej wysokości pracownik otrzymałby ten składnik, gdyby przepracował cały rok. Kwotę otrzymanego składnika rocznego, po pomniejszeniu o kwotę potrąconych składek, dzieli się przez liczbę dni przepracowanych w roku kalendarzowym oraz mnoży przez liczbę dni, którą pracownik przepracowałby w roku kalendarzowym.

                  Gdy tak obliczam 409 zł x 13, 71% = 359, 93 zł / 9 = 39, 21 x 250 = 9. 802, 50 zł / 12 = 816, 88 zł tylko, że nawet dyrektorowi taka kwota 1/12 nie wyszła.. dlatego mam obawy czy to jest dobrze naliczone i proszę o pomoc, a nie o wymądrzanie się

                  • Udostępnij
                  • Uzupełnienie wysokości rocznego składnika polega na ustaleniu, w jakiej wysokości pracownik otrzymałby ten składnik, gdyby przepracował cały rok. dlatego mam obawy czy to jest dobrze naliczone i proszę o pomoc, a nie o wymądrzanie się

                   Sposób uzupelnienia jest dobry, podstawę dzieli się przez ilość dni przepracowanych i mnoży przez ilość dni do przepracowania. Mnie bardziej dziwi kwota 409 zł za 9 dni.

                   • Udostępnij
                   • Składniki za okres 15. 2018 - 31. 2018
                    pł. miesięczna 1526, 15

                    d. stażowy 152, 61

                    i dodatek stażowy chorobowy za okres 01. 2018, który jest wypłacany obok wynagrodzenia chorobowego i uwzględniany w podstawie trzynastki 3135, 40

                    suma wszystkich składników 4814, 16 x 8, 5% = 409, 20 = 409 zł

                   • 2 tygodnie później...
                    • Udostępnij
                    • Ja mam nieco podobny przypadek, pracownik przebywał dwukrotnie na urlopie bezpłatnym po 10 dni roboczych. Czy trzynastkę do chorobowego powinnam uzupełnić o te urlopy bezpłatne, jakby przepracował cały miesiąc?

                     Ale po co czytać no nie?

                     Masz wyżej opisane i czytaj ze zrozumieniem

                     AnTO, pytanie dotyczyło uzupełnienia 13-ki a nie uzupełnienia wynagrodzenia. To są dwie różne sprawy. 13-kę uzupełniasz za cały rok, nawet jak nie przepracował kilku miesięcy to i tak uzupełniasz 13-kę traktujac jakby pracował cały rok. Przykład:

                     X chorował od 01. 2018 - 18. 06. z wynagrodzę wyłączasz 3 miesiące, czyli dzielisz wynagrodzenia przez 9 m-cy, ale 13-uzupełniasz do pełnej wysokości (nawet te m-ce gdzie nie przepracował ani jednego dnia) i dzielisz przez 12. Tak jest napisane w komentarzu ZUS do ustawy.

                     • Udostępnij
                     • Czy uzupełniając 13 stkę dni urlopu macierzyńskiego nie należny traktować jak dni pracy?

                      • Udostępnij
                      • Czy uzupełniając 13 stkę dni urlopu macierzyńskiego nie należny traktować jak dni pracy?

                       Znajdź sobie teren do sprzątania jeśli takie durne pytania zadajesz

                      • Darmowe podręczniki szkolne dla klas 1-3 i 4-8pozwolą uczniom szkoły podstawowej zdobywać wiedzę przed ekranemkomputera. Będące do pobrania za darmo książkowe podręcznikiszkolne pomogą w pełni wykorzystać wolny czas przed monitorem. Nanudę najlepsze są udostępnione za darmo w formacie PDF podręcznikiszkolne, które nauczą nas czytać, pisać, logicznie myśleć,rozwiązywać zadania matematyczne, a także poszerzać wiedzę ootaczającym świecie. Znajdujące się w dziale Download KomputerŚwiat darmowe podręczniki szkolne i arkusze egzaminacyjne mogą byćwykorzystywane zarówno przez nauczycieli, uczniów, jak irodziców.

                       Darmowe podręczniki szkolne dla klasy 1, 2, 3,4, 5, 6, 7 i 8 szkoły podstawowej pozwolą uczniom zarówno zdobyćwiedzę, jak i ukończyć rok szkolny

                       Podręczniki szkolne dla klas 1-3 i 4-8 szkoły podstawowejpobierzesz za darmo

                       Elektroniczne wersje podręczników szkolnych i zeszytów ćwiczeń zpewnością przydadzą się na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Dziękidarmowym podręcznikom szkolnym każdy rodzic może stać sięnauczycielem i w zaciszu domowym przekazywać zaakceptowaną przezMinisterstwo Edukacji Narodowej wiedzę swojemu dziecku z zakresujęzyka polskiego, przyrody oraz środowiska społecznego. Domowezajęcia lekcyjne wzbogacone zestawami ćwiczeń czy arkuszamiegzaminacyjnymi to idealny pomysł na powtórzenie materiałuszkolnego. Za ich pomocą każdy uczeń pozna swoje braki wwykształceniu, dzięki czemu szybciej poszerzy wiedzę z danegoprzedmiotu, zakresu. Ćwiczenia to podstawa, bo będąc wcześniejprzygotowanym do kartkówki, sprawdzianu czy egzaminu możemy liczyćna wysoką ocenę.

Uzupełnienie podręcznika Craftsman 919 176990

Bezpośredni link do pobrania Uzupełnienie podręcznika Craftsman 919 176990

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Uzupełnienie podręcznika Craftsman 919 176990