Przed użyciem Beko Wrys51022c

Beko Wrys51022c to jeden z najnowszych pralek firmy Beko, które zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie i funkcjonalności. Pralka ta wyposażona jest w szereg funkcji, w tym programy prania, które umożliwiają dopasowanie prania do potrzeb użytkownika. Pralka posiada także technologię sterowania, która umożliwia użytkownikowi łatwe sterowanie pralką i jej funkcjami, co ułatwia użytkowanie. Pralka jest także wyposażona w system AquaWave, który zapewnia skuteczne odplamianie i ochronę tkanin, a także funkcję Eco Bubble, która pozwala na skuteczne pranie nawet w niskich temperaturach. Pralka Beko Wrys51022c to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają wygodnego i wydajnego prania.

Ostatnia aktualizacja: Przed użyciem Beko Wrys51022c

Skuteczne usuwanie plam bez użycia dodatkowych detergentów i obaw o bezpieczeństwo tkanin jest możliwe. Dzięki nowoczesnej technologii Steam Cure w pralkach Beko zapomnisz o namaczaniu i odplamianiu ubrań przed wrzuceniem ich do pralki. Technologia Steam Cure działa na początku cyklu lub pod koniec prania. To sprawia, że ubrania są nie tylko idealnie czyste i świeże, ale także przyjemne w dotyku i pozbawione uporczywych zagnieceń.

Usuwanie plam i odświeżanie

Strumień pary uruchomionej na początku prania zmiękcza nawet silne zabrudzenia i ułatwia ich skuteczne usuwanie. Co więcej, to ekologiczne rozwiązanie, które nie wymaga użycia dodatkowych detergentów. Steam Cure sprawdza się także, gdy tkaniny wymagają jedynie odświeżenia, np. koszula po szybkim spotkaniu czy odzież sportowa. Gorąca para szybko i skutecznie pozbawi ubrania niepożądanych zapachów.

Tkaniny bez zagnieceń

Para dodana pod koniec prania sprawia, że ubrania są lekkie, miękkie i pozbawione zagnieceń i powracają do swojego właściwego kształtu. Tkaniny wyjęte z pralki najczęściej nie wymagają już użycia żelazka. Jeśli jednak jest to konieczne, prasowanie jest szybsze i łatwiejsze niż w przypadku tkanin po tradycyjnym praniu.

Bezpieczeństwo dla ubrań

Technologia Steam Cure pozwala zaoszczędzić czas i domowy budżet, a co najważniejsze, jest bezpieczna dla ubrań. Para silnie działa na plamy i zagniecenia, ale nie niszczy włókien – rozluźnia je, pozwalając wrócić tkaninom do swojego właściwego kształtu i nadaje im lekkość. 

Dodaj Ubranie

Świeżo poplamiona koszulka czy zapomniany koc? Dzięki technologii Dodaj Ubranie nie musisz czekać do następnego prania. Kolejną, nawet dużą rzecz, możesz wrzucić przez większą część trwającego cyklu.

Aplikacja HomeWhiz

Dzięki aplikacji w telefonie lub tablecie możesz zarządzać praniem przez Bluetooth. Z HomeWhiz włączysz lub zatrzymasz pranie, ustawisz przypomnienia, zaplanujesz kolejne cykle oraz sprawdzisz, na jakim etapie jest trwające pranie.

Nowoczesny silnik inwerterowy

Zapewnia cichą i niezawodną pracę urządzenia przez długie lata. Jest przy tym wydajny i efektywny energetycznie.

Wyjątkowy design

Obok innowacyjnych technologii, pralki Beko wyróżniają się także doskonałym, dopracowanym w każdym calu wzornictwem, które będzie nowoczesnym dopełnieniem każdego wnętrza.

Sięgnij po więcej informacji o produktach marki Beko i pozwól sobie na komfort korzystania z nowoczesnych rozwiązań.

Nowy sprzęt AGD w domu to duży powód do radości. Nie tylko dlatego, że pozwala przyspieszyć chociażby mycie naczyń, ale również dlatego, że można zapoznać się z jego nowoczesnymi funkcjami i sprawdzić, co potrafi. Przygotowanie urządzenia do użycia nie jest jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać. Trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przed Tobą pierwsze uruchomienie zmywarki Beko? Przeczytaj nasz artykuł, by poznać wszystkie szczegóły tego procesu.

Przygotuj sprzęt do podłączenia

Jeżeli montażu zmywarki podejmujesz się samodzielnie, koniecznie zwróć uwagi na wymienione poniżej aspekty, związane z jej podłączeniem. Tylko wtedy urządzenie będzie właściwie przygotowane do użytku i nienarażone na wystąpienie awarii.

Przy rozpakowywaniu usuń wszystkie zabezpieczenia, które zostały założone na czas transportu (np. naklejki, wkładki). Sprawdź, czy węże (dopływowy i odpływowy) nie są uszkodzone bądź pęknięte. Urządzenie przesuwaj powoli i nie łap za drzwiczki, by ich nie wyrwać.

Wybierz miejsce, które znajduje się blisko gniazdka, a także kranu i odpływu wody. Pamiętaj, żeby zmywarkę postawić na stabilnej, płaskiej powierzchni; unikaj dywanów czy wykładzin. Urządzenie powinno stać co najmniej 1 cm od brzegów innych mebli i daleko od miejsc, w których temperatura spada poniżej 0ºC. pl/baza-porad/wp-content/uploads/2021/02/Pierwsze-uruchomienie-zmywarki-Beko-3x. webp 937w, https://north. pl/baza-porad/wp-content/uploads/2021/02/Pierwsze-uruchomienie-zmywarki-Beko-3x-768x500. org/2000/svg'%20viewBox='0%200%20937%20610'%3E%3C/svg%3E" data-lazy-sizes="(max-width: 937px) 100vw, 937px"/>

Czas na podłączenie sprzętu do dopływu i odpływu wody. W zależności od modelu zmywarki, zalecenia mogą się różnić. Koniecznie sprawdź niezbędne informacje w instrukcji obsługi. Nie korzystaj ze starych węży – użyj tych, dołączonych do zestawu (nie można ich skracać ze względu na podzespoły elektryczne). pl/baza-porad/wp-content/uploads/2021/02/Pierwsze-uruchomienie-zmywarki-Beko-4. webp 900w, https://north. pl/baza-porad/wp-content/uploads/2021/02/Pierwsze-uruchomienie-zmywarki-Beko-4-384x256. webp 384w, https://north. pl/baza-porad/wp-content/uploads/2021/02/Pierwsze-uruchomienie-zmywarki-Beko-4-768x512. org/2000/svg'%20viewBox='0%200%20900%20600'%3E%3C/svg%3E" data-lazy-sizes="(max-width: 900px) 100vw, 900px"/>

Zanim podłączysz zmywarkę do źródła zasilania, sprawdź, czy gniazdko jest uziemione, a przewód luźny i niczym nieprzytrzaśnięty. Jeśli jest taka konieczność, wyreguluj nóżki.

Czas na pierwsze uruchomienie zmywarki Beko

Kiedy urządzenie zostało już właściwie podłączone przy zastosowaniu się do wszystkich porad z instrukcji obsługi, czas je włączyć. Jak to zrobić? Wystarczy postępować według poniższych wskazówek:

Zanim wsypiesz sól do zbiornika, umieszczonego w komorze, najpierw wlej do środka 1 litr wody. Dopiero wtedy zaleca się sypać sól do momentu, aż pojemnik zostanie całkowicie napełniony. Użyj dołączonego do zestawu lejka do soli. pl/baza-porad/wp-content/uploads/2021/02/Pierwsze-uruchomienie-zmywarki-Beko-3. webp 976w, https://north. pl/baza-porad/wp-content/uploads/2021/02/Pierwsze-uruchomienie-zmywarki-Beko-3-768x539. org/2000/svg'%20viewBox='0%200%20976%20685'%3E%3C/svg%3E" data-lazy-sizes="(max-width: 976px) 100vw, 976px"/>

Pierwsze uruchomienie zmywarki należy wykonać przy pustej komorze, wybierając
najkrótszy program i używając normalnej dawki detergentu. Dzięki temu odkazi się, wypłucze oraz zdezynfekuje. pl/baza-porad/wp-content/uploads/2021/02/dyspenser-do-zmywarki. pl/baza-porad/wp-content/uploads/2021/02/dyspenser-do-zmywarki-210x128. webp 210w, https://north. pl/baza-porad/wp-content/uploads/2021/02/dyspenser-do-zmywarki-768x463. org/2000/svg'%20viewBox='0%200%201000%20603'%3E%3C/svg%3E" data-lazy-sizes="(max-width: 1000px) 100vw, 1000px"/>

Uzupełnij nabłyszczacz, aby naczynia po pierwszym cyklu nie zawiodły Cię efektami mycia. Stosuj profesjonalne środki, dedykowane dla Twojego urządzenia. pl/baza-porad/wp-content/uploads/2021/02/Pierwsze-uruchomienie-zmywarki-Beko-5-1024x681. webp 1024w, https://north. pl/baza-porad/wp-content/uploads/2021/02/Pierwsze-uruchomienie-zmywarki-Beko-5-384x256. pl/baza-porad/wp-content/uploads/2021/02/Pierwsze-uruchomienie-zmywarki-Beko-5-768x510. webp 768w, https://north. pl/baza-porad/wp-content/uploads/2021/02/Pierwsze-uruchomienie-zmywarki-Beko-5-1536x1021. webp 1536w, https://north. pl/baza-porad/wp-content/uploads/2021/02/Pierwsze-uruchomienie-zmywarki-Beko-5. webp 1691w" srcset="data:image/svg+xml, %3Csvg%20xmlns='http://www. org/2000/svg'%20viewBox='0%200%201024%20681'%3E%3C/svg%3E" data-lazy-sizes="(max-width: 1024px) 100vw, 1024px"/>

Zapoznaj się z ustawieniem koszy. W zależności od modelu, w niektórych zmywarkach można składać grzebienie, a także stosować różnego rodzaju dodatkowe kosze (np. na sztućce czy kieliszki). Warto wiedzieć w jaki sposób powiększać przestrzeń do umieszczania dużych naczyń, garnków i patelni.

Przydatne informacje

Pierwsze uruchomienie zmywarki Beko nie jest trudne, jednak wymaga od użytkownika zapamiętania kilku prostych zasad. Jakich? Przede wszystkim tego, że w zależności od regionu, twardość wody może się różnić. Jeżeli jest duża, trzeba będzie częściej przeprowadzać proces odkamieniania, który pozwala usunąć wapienne osady z podzespołów. Inne będzie również zużycie soli. Warto o tym pamiętać, by nie być zawiedzionym efektami mycia.

Kolejna kwestia to prawidłowe korzystanie z urządzenia. Chodzi tutaj głównie o ułożenie naczyń – powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby nie blokowały spryskiwaczy. Jeżeli śmigła nie będą mogły się obracać, nie tylko pojawi się problem z obiegiem wody, ale również może dojść do poważniejszej awarii, takiej jak ich ułamanie. Należy także regularnie opróżniać filtr z resztek jedzenia.

Dodatkowe porady, dotyczące codziennego korzystania ze zmywarki:

 • Zapoznaj się ze spisem programów, który znajduje się w instrukcji obsługi. Głównie po to, aby poznać dokładne czasy i temperatury poszczególnych cyklów. Czasami niektóre z nich mogą wydawać się niejasne, np. Eco, dlatego dobrze jest to sprawdzić,
 • Zmywarka na bieżąco zmiękcza wodę w zależności od stopnia jej twardości, a czas zmywania może ulec zmianie w trakcie wykonywania programu. Zależy to od temperatury otoczenia, temperatury wody i ilości naczyń w komorze,
 • Jeżeli zauważysz, że na wyświetlaczu pojawił się kod błędu lub kontrolki migają w niecodzienny sposób, sprawdź wyjaśnienie tego zjawiska w instrukcji obsługi lub na łamach naszego portalu. Dzięki temu uda się szybciej i sprawniej usunąć usterkę.

 • Parownica do ubrań BEKO STM4116B

 • Produkty podobne
 • Kupuj w zestawie
 • Akcesoria
 • Opis i specyfikacja
 • Raty i Leasing
 • Opinie

Klienci widzieli również

Parownica do ubrań MPM MZP-01

119, 99 zł

Parownica do ubrań BLAUPUNKT VSI601

159, 99 zł 149, 99 zł

Parownica do ubrań BLAUPUNKT VSI701

179, 99 zł

Najczęściej wybierany zestaw:

Parownica do ubrań BEKO STM4116B

Golarka do ubrań PHILIPS GC026/80

59, 99 zł

Golarka do ubrań PHILIPS GC026/00

59, 99 zł

Woda demineralizowana METROX 5 L

11, 99 zł

Deska do prasowania LAURASTAR Comfort Beżowa

349, 00 zł

Rolka do czyszczenia ubrań 10m METROX

9, 99 zł

Płyn do czyszczenia ekranów ze ściereczką ISY ICL-6800

17, 97 zł 9, 99 zł

Suszarka do bielizny METROX Flexi

79, 99 zł

Płyn METROX Woda do prasowania Lawenda 1 l

11, 99 zł

Deska do prasowania METROX Superior Pro

199, 99 zł

Worek próżniowy KOENIC KSB-1000 Storage Bag 50x70 cm

7, 99 zł

Deska do prasowania VILEDA Premium Total Reflect Plus

289, 00 zł

Sztyft do czyszczenia żelazka KOENIC KIC-0001

13, 99 zł

Płyn do czyszczenia ekranów LCD ISY ICL-6150

10, 97 zł 4, 99 zł

Saszetka zapachowa PACHNĄCA SZAFA Trawa Cytrynowa

3, 99 zł

Woda demineralizowana METROX 1L

4, 99 zł

Płyn NTT cleaNTT do czyszczenia ekranów 100 ml

6, 99 zł

Parownica do ubrań BEKO STM4116B 

Korzyści:

 • moc 1600 W, 

 • wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 230 ml, 

 • uderzenie pary 25 g/min, 

 • stopa ceramiczna, 

 • elektroniczny wyświetlacz,

 •  blokada kapania, 

 • automatyczne wyłączanie, 

 • szybki czas rozgrzania w 35 sekund 

W zestawie:

nakładka szczotkowa, nakładka siatkowa i pojemnik do nalewania wody.

  Techniczne

 • Rodzaj produktu

  Parownica do ubrań

 • Rodzaj stopy

  Ceramiczna

 • Moc [W]

  1600

 • Zabezpieczenia

  Automatyczny wyłącznik

 • Konstrukcja

  Antypoślizgowy uchwyt Automatyczne wyłączenie Ergonomiczna rączka Ergonomiczny kształt Wyjmowany zbiornik na wodę

 • Zastosowane technologie

  Anti Drip Auto off

  Funkcje

 • Komunikacja

  Wyświetlacz LCD

 • Prasowanie w pionie

  TAK

  Para Wodna

 • Możliwość użycia wody kranowej

  TAK

 • Funkcje pary

  Ciągłe wytwarzanie pary

 • Strumień pary [g/min]

  0-25

 • Pionowe uderzenie pary

  TAK

 • Blokada kapania

  TAK

 • Zbiornik na wodę

  Wyjmowany

 • Pojemność zbiornika na wodę [l]

  0. 23

  Zasilanie

 • Podłączenie przewodu

  Sztywne

 • Miejsce na nawinięcie przewodu

  TAK

 • Długość przewodu [m]

  2. 5

  Ogólne

 • Kolor

  Czarny

 • Załączone wyposażenie

  Nasadka siatkowa Nasadka szczotkowa do usuwania fałd i włókien

 • Okres gwarancji

  24 miesiące

 • Miejsce realizacji

  Autoryzowany serwis producenta

 • Szczegółowe warunki gwarancji

  Na stronie producenta/importera

Oblicz wysokość raty

Wybierz produkt kredytowy

Kupiłeś ten produkt?Oceń go!

Średnia ocen: 4. 83

Opinie potwierdzone zakupem (5)

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 4. 83

Przed użyciem Beko Wrys51022c

Bezpośredni link do pobrania Przed użyciem Beko Wrys51022c

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Przed użyciem Beko Wrys51022c