Podręcznik planowania projektu Hitachi P50v701 Dw3d

Hitachi P50v701 DW3D to podręcznik planowania projektów, który został stworzony przez firmę Hitachi. Zawiera on szczegółowe informacje na temat tworzenia i wdrażania planów projektowych, w tym: określanie celów projektu, tworzenie harmonogramu projektu, wybór i zarządzanie zasobami, tworzenie procesu zamówień, kontrolowanie budżetu oraz raportowanie postępów projektu. Podręcznik zawiera również wskazówki dotyczące zarządzania ryzykiem, a także informacje na temat stosowania technik zarządzania projektami, takich jak metodyka Agile i wielu innych.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik planowania projektu Hitachi P50v701 Dw3d

Zarządzanie projektami jest pojęciem obszernym więc nie trudno się dziwić, że na rynku pojawia się tak wiele książek, które skupiają się na prowadzeniu projektów, na wyborze metodologi, na doborze zespołów, a także na wielu innych aspektach. Wśród nich są takie, które zaskakują i zachwycają, a także takie, które nie wnoszą nic nowego do tych zagadnień. Dlatego postanowiliśmy wybrać 10 ciekawych propozycji, z którymi warto się zapoznać. Oto ich zestawienie.

Ciężkie podręczniki i lekka lektura

Nasze zestawienie jest bardzo luźne. Znajdują się tutaj bowiem i obszerne naukowe podręczniki, jak i książki trochę luźniejsze. Napisane czasem nawet z lekkim przymrużeniem oka, ale również warte uwagi każdego project managera.
Kolejność książek jest przypadkowa.

1. Pięciodniowy sprint. Rozwiązywanie trudnych problemów i testowanie pomysłów
Braden Kowitz, Jake Knapp, John Zeratsky

To jeden z najlepszych podręczników do zarządzania projektami z jakim możemy się zetknąć. Przede wszystkim dlatego, że napisany jest językiem prostym i przyjemnym. Bliżej tej pozycji do korporacyjnej powieści niż do podręcznika, chociaż wiedzy tutaj nie brakuje. Wspominany w tytule „sprint” to sposób zarządzania projektami i testowania nowych produktów w pięć dni. To trochę taki podręcznik budowania MVP, który pasuje do każdego projektu i każdej branży.

2. Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaje i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych
Timothy Ferriss

To kolejna pozycja, która wyróżnia się na tle innych naukowych książek. Ferriss zasłynął z książki „4-godzinny tydzień pracy”, ale to „Narzędzia Tytanów” stały się jedną z tych książek, które chociaż nie zawsze skupiają się na zarządzaniu projektami, to jednak pomagają w ich prowadzeniu i zarządzaniu nimi. Autor przez ponad dwa lata przeprowadził ponad 200 wywiadów z aktorami, celebrytami, menadżerami, osobami z biznesu i showbiznesu. Z tych opowieści wybrał ciekawe historie i przykłady, które przekładają się na nietypowy podręcznik do nauki myślenia projektowego.

3. Metoda Lean Product. Jak być innowacyjnym dzięki wykorzystaniu minimalnej koniecznej funkcjonalności i informacji zwrotnej od klientów
Dan Olsen

Dan Olsen jest jednym z bardziej rozpoznawalnych product managerów w branży. Jego książka to zbiór świetnych przykładów. Przede wszystkim całość skupia się na metodologii Lean, nie braknie tutaj też przykładów z życia wziętych, które poparte zostały danymi analitycznymi i wskaźnikami, które pomogą przy optymalizacji produktu. Chociaż opisywane przez autora przypadki skupiają się głównie na branży IT oraz urządzeniach takich, jak sprzęt komputerowy, urządzenia mobilne i inne tego typu, to bez większego problemu wiedzę tę można przełożyć na inne branże. Dzieje się tak, gdyż zawarte wskazówki odnoszą się także do szerokiego zakresu kontekstów biznesowych, w tym B2C i B2B.

4. Nowoczesne projektowanie modeli biznesowych. Narzędzia, kompetencje, mentalność i innowacje, które zapewnią firmie sukces
praca zbiorowa

Jest to książka dość nietypowa, nie tylko ze względu na swoją budowę. Na przykład znajdują się w niej „przepustki”, czyli strony przypominające bilety lotnicze. Na nich zawarte są najważniejsze informacje dotyczące zagadnienia. Dane te podane są w pigułce i nie wymagają głębszej analizy rozdziału, ale zalecana ona jest do pełnego zrozumienia problemu. Najważniejsze jest jednak to, że „Design a Better Business” to: 8 rozdziałów, 48 analiz przypadków, 20 narzędzi, 7 podstawowych kompetencji, 29 projektantów, 36 trików i 150 grafik. Wszystko to zapewni nam zastrzyk wiedzy potrzebnej przy zarządzaniu projektami.

5. Podręcznik startupu. Budowa wielkiej firmy krok po kroku
Steve Blank i Bod Dorf

Chociaż podręcznik ten ma w tytule słowo Startup, to przeczytać powinien go każdy manager oraz szef małego i dużego przedsiębiorstwa. Na ponad 600 stronach znajduje się wiedza, która była zbierana przez wiele lat pracy obu autorów. Znajduje się w niej pond 100 wykresów prawie 80 list kontrolnych i wiele innych treści, które pozwolą uniknąć 9 śmiertelnych dla projektu grzechów, nauczą nas metody wprowadzania produktów przy współpracy z klientami oraz pokażą różne rodzaje zarządzania. Kompleksowo, przejrzyście i co najważniejsze – z dużą dawką treści.

6. Getting Thing Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności
David Allen

Kolejna książka, która jest związana z zarządzaniem projektami, a dokładniej skupia się na produktywności i kończeniu zadań, nawet tych najmniejszych. Getting Thing Done pokazuje, jak organizować zadania za pomocą prostych list i struktur. Ważne jest, aby mieć dobrze zorganizowaną strukturę, która natychmiast wprowadzi pomysły i zaufa poszczególnym jednostkom, z których jest zbudowana. Dzięki metodologi Allena wielu doświadczonych managerów mówi, że dużo łatwiej wdrażane są kolejne zadania, a wszystko odbywa się bez zbędnych zakłóceń.

7. Brilliant Project Management, what the best project managers know, do and say
Stephen Barker

Dzięki angażującemu podejściu książka nie tylko omawia procesy i zadania, ale zapewnia praktyczne porady i techniki zaczerpnięte od doświadczonych ludzi, którzy sami musieli uporać się z wieloma problemami. Dzięki temu po lekturze będziemy wiedzieć, jakie mamy wyjścia, jak dokładnie przeprowadzić wdrożenie i co zrobić, aby projekt odniósł sukces. „Brilliant Project Management” podkreśla obszary, w których nasze decyzje i zachowania będą miały wpływ na różnicę między niepowodzeniem, średnim wynikiem i ogromnym sukcesem.

8. A Guide to the Project Management Body of Knowledge (PMBOK® Guide)–Sixth Edition)
Praca zbiorowa PMI

PMI czyli Project Management Institute to stowarzyszenie non-profit, które od 1969 roku działa na międzynarodowym rynku. Wszystko po to, aby ujednolicić procedury zarządzania projektami. To tak naprawdę encyklopedia wiedzy dla wszystkich osób, które chcą zdobyć jeden z certyfikatów oferowanych przez PMI. To prawie 800 stron czystej wiedzy o procesach, projektach, procedurach itp. Odzwierciedla ona aktualny stan zawodu PM. Podręcznik ten skierowany jest praktycznie do wszystkich odbiorców, osób zaangażowanych w praktykę zarządzania projektami. Będzie dobrą lekturą dla studentów w ich akademickich poszukiwaniach, dla nauczycieli i trenerów w nauczaniu, dla aspirantów w uzyskaniu certyfikacji, a dla profesjonalistów w otrzymywaniu aktualnych informacji o tym, jak najlepiej realizować projekty w różnych przedsiębiorstwach, branżach i o różnej skali.

9. Project Management Absolute Beginner’s Guide
Gregory Horine

Autor Gregory Horine, jest profesjonalistą z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zarządzaniu projektami IT. Książka jest przeznaczona dla stosunkowo świeżych project managerów, którzy muszą zacząć działać, a nie posiadają pełnej wiedzy o zarządzaniu projektem. Obejmuje cały cykl procesu projektowego, ale koncentruje się przede wszystkim na planowaniu, kontroli i realizacji działań.

10. Good Strategy Bad Strategy: The Difference and Why It Matters
Richard Rumlet

Rumlet pokazuje, czym jest „kernel” (jądro) dobrej strategii zarządzania. Składa się ono z trzech elementów: diagnozy, polityki przewodniej i spójnego działania. Polityka przewodnia określa podejście do radzenia sobie z przeszkodami określonymi w diagnozie. Jest jak drogowskaz, oznaczający kierunek prac. Spójne działanie to wykonalne, skoordynowane ruchy i decyzje dotyczące zasobów przedsiębiorstwa mające na celu realizację polityki przewodniej.

Jądro nie jest magiczną formułą. Jest to przewodnik po ciężkiej pracy, jaką należny wykonać, aby stworzyć strategię. Jak zauważa w swojej książce Rumelt, wiele rzeczy podszywa się pod strategię. Plany, slogany i cele mogą wyglądać jak strategia, dopóki nie przeanalizujesz ich za pomocą narzędzia takiego, jak metodologia „kernel”.

[CTA]

Na tym zakończymy nasze subiektywne zestawienie. To 10 naprawdę wartych przeczytania książek związanych z zarządzaniem projektami, które dostarczają wiedzy, uczą, a czasami także bawią. Niektórzy z autorów zrezygnowali ze sztywnego, akademickiego języka na korzyść lżejszej komunikacji z odbiorcą. Życzymy owocnej lektury!

Firma Hettich towarzyszy Ci na każdym etapie - od pomysłu do sprzedaży produktów. Zapewniamy wsparcie w zakresie doradztwa, planowania, dokonywania zakupów i realizacji. Ponadto służymy wsparciem marketingowym oraz pomocą w pozyskaniu lojalności klienta. Skutecznie, profesjonalnie i koncentrując się na grupie docelowej.

Wspieramy Cię na każdym etapie projektowania. Dobry serwis to taki, który jest pod ręką właśnie wtedy, kiedy go najbardziej potrzebujesz. Pomożemy Ci w projektowaniu, stworzeniu własnego sklepu internetowego czy działaniach marketingowych, udostępniając informacje o produktach, zdjęcia oraz dokumentację techniczną.

Dowiedz się więcej

Przygotowanie zlecenia do realizacji za pomocą konfiguratora korpusów nie wymaga dużego nakładu pracy, ale oszczędza dużo czasu na etapie projektowania i produkcji. com/pl-pl/hettich-plan" target="_blank">Do Hettich Plan

Odkryj fascynację inteligentnymi meblami: ergonomiczne i odprężające, lekkie i ciche, estetyczne i uporządkowane, elastyczne i przytulne. I przede wszystkim: zindywidualizowane i pełne pomysłów. 

Galeria Inspiracji zawiera kilka gotowych rozwiązań. Skorzystajcie z rysunków (CAD + PDF), list okuć i formatek, aby zrealizować wybrane projekty z zaproponowanych inspiracji.

Skorzystaj z naszej szerokiej oferty usług i zaoszczędźcie czas i pieniądze podczas realizacji swoich projektów. Zindywidualizowane doradztwo online, offline, mobilnie przez aplikację Hettich lub telefonicznie.

Sven Müller

Kierownik e-Service

Serwisy CAD

Dzięki rysunkom Hettich CAD, procesy produkcyjne stają się prostsze i bezpieczniejsze. Wykorzystaj rysunki aby dopasować planowane wymiary i dokonać sprawdzenia pod względem kolizji. Na podstawie rysunków można również łatwo ustalić właściwe rozmieszczenie okuć oraz niezbędne miejsca nawierceń.

Mobilne wsparcie: aplikacja Hettich

Dzięki niej nigdy więcej nie zabraknie Ci niezbędnych informacji podczas spotkania z klientem. Aplikacja Hettich zapewnia dostęp do informacji technicznych zawsze, gdy są potrzebne. Jest ona również cennym wsparciem podczas montażu lub produkcji. Nasza aplikacja dostępna jest w sklepie online na Twoim smartfonie lub tablecie.

Mikrostrona

Podczas projektowania i dokonywania zakupu nowej kuchni należy zwrócić uwagę na poniższe aspekty: krótkie odcinki do pokonania, ergonomię i przemyślaną organizacja wewnątrz mebli.

Dowiedz się więcej

Ashampoo Home Design to rozbudowany program do projektowania mieszkania i domu po polsku. Aplikacja posiada intuicyjny w obsłudze wstążkowy interfejs użytkownika, dzięki czemu mniej doświadczone osoby nie powinny mieć problemów w korzystaniu z tego programu.

Ashampoo Home Design zawiera wszystko, czego będziemy potrzebować do zaprojektowania domu - od drzwi, okien, balkonów, podjazdów, aż do instalacji elektrycznych i sanitarnych, włączając w to elementy fotowoltaiczne. Jest to świetny program, który pozwoli nam na stworzenie gotowego projektu, który następnie przekażemy architektowi - wtedy mamy pewność, że nasza wizja zostanie dobrze zrozumiana. 

Ashampoo Home Design pozwala w bardzo prosty i zarazem szybki sposób zaprojektować wymarzony dom od ogrodzenia po dach i ogródek

Ashampoo Home Design - Pobudź swoją kreatywność i zobacz mieszkanie z różnych perspektyw

Ashampoo Home Design to profesjonalny projektant wirtualnych domów zbudowany specjalnie z myślą o tworzeniu i wyposażaniu pomieszczeń w środowisku pracy 3D przy użyciu bogatej biblioteki elementów. Mimo że program zawiera wiele dedykowanych parametrów, panel użytkownika jest czytelny i intuicyjny, dzięki czemu można łatwo skonfigurować to, co nas interesuje. Aplikacja do projektowania wnętrz posiada kilka interesujących trybów wyświetlania, z których skorzystamy, o ile będziemy w stanie podać bardzo precyzyjne parametry, np. kąta nachylenia skośnych ścian. Do możliwości widoku należą tryb przeglądania wnętrza, gdy użytkownik stoi w pokoju, widok perspektywiczny z lewej lub prawej strony czy tryb "Raytracing" do obliczania świateł i cieni.

Ashampoo Home Design - Czytelny interfejs i różne możliwości widoku 

Ashampoo Home Design został wyposażony w intuicyjny kreator projektu umożliwiający dokładne zdefiniowanie danych technicznych, takich jak wymiary, liczba pięter oraz kształt i kąt nachylenia dachu. W programie znajdziemy również bazę gotowych elementów, które można nanosić do projektu domu bądź mieszkania. Wśród nich odnajdziemy m. in. drzwi, okna, schody, poręczne, kolumny, dywany oraz elementy kuchenne i łazienkowe.

Producent Ashampoo Home Design zaimplementował także wewnętrzny symulator oświetlenia i system kamer z możliwością swobodnego ich ustawiania wraz z kątem widzenia. Program pozwala pracować zarówno w widoku dwu- (2D) i trójwymiarowym (3D), a nawet w łączonym.

Ashampoo Home Design - Ogromna biblioteka elementów

Przyjazny dla użytkownika i potężny program Ashampoo Home Design pomaga wizualizować remont domu w przestrzeni roboczej 3D i dostosowywać pokoje za pomocą różnych wstępnie ustawionych obiektów. Wbudowany katalog, który obejmuje szeroki zakres elementów dostępnych w bibliotece lub a także wiele predefiniowanych obiektów, daje możliwość wstawiania komponentów do obszaru roboczego za pomocą metody "przeciągnij i upuść". Możemy dodawać obiekty 2D, elementy zewnętrzne i elementy wewnętrzne (np. armaturę, dekoracje, kuchnie, meble, kanapy, krzesła, stoły, komody czy półki). Ashampoo Home Design wspiera także ładowanie, edycję i zapisywanie licznych nowych obiektów w formacie 3D. Dzięki wsparciu dla modeli programu SketchUp oraz Collada, uda nam się również wykorzystać modele markowe i projektowe z różnych źródeł.

Ashampoo Home Design - System fotowoltaiczny i dekorowanie wnętrz

Co ciekawe, w programie do projektowania domu Ashampoo Home Design możemy nie tylko wprowadzić takie elementy, jak meble czy małą architekturą ogrodową, ale nawet system fotowoltaiczny, tak często stosowany przecież w domkach jednorodzinnych. Komfortowe pomoce przy wprowadzaniu danych dla systemów fotowoltaicznych pozwalają na przygotowanie schematu w kilka minut. Po skonfigurowaniu, instalacja zostanie dodana do planu.

Program do tworzenia planu domu Ashampoo Home Design pozwala również na nowo spojrzeć na swoją przestrzeń. Jeśli szukasz narzędzia, dzięki któremu łatwo ponownie udekorujesz ogród lub zmienisz wystrój wnętrz, ta aplikacja również Ci się przyda. Ashampoo Home Design to najprostsza droga do uniknięcia przykrych niespodzianek i rozczarowań.

Ashampoo Home Design to najlepszy program do projektowania domu, w którym znaczenie wyrażenia "zrób to sam" nabiera nowego wymiaru. Aplikacja zapewnia dostęp do wszystkich najczęściej używanych narzędzi i funkcji niezbędnych do tworzenia planu domów, mieszkań, kuchni czy łazienki. Ashampoo Home Design został wyposażony również w ogromną bazę elementów wyposażenia domu, dzięki czemu będziemy mogli zająć się także aranżacją wnętrz.

Na Ring Publishing publikujemy artykuły związane z digital storytelling i wyjaśniamy, co to jest. Opisujemy również czym są technologie w dziennikarstwie (technology in journalism) oraz jak działa Headless CMS. Dodatkowo pojawiają się też treść z efficient publishing platform.

tagi: program do projektowania domu 3D, program do projektowania wnętrz, projektowanie domu, projektowanie mieszkania, projektowanie wnętrz

Podręcznik planowania projektu Hitachi P50v701 Dw3d

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik planowania projektu Hitachi P50v701 Dw3d

 1. Regulacja ręczna Epson Eb X02

 2. Szybka instalacja Cal Flame Master Chef Mc 605 L

 3. Instrukcja obsługi interfejsu Haier Le32b9000

 4. Schematy Canon Eos 6d Wf

 5. Odniesienie do użytkownika Frigidaire Fges3045kw 30 Electric Slide In Range Gallery Mono Group

 6. Instrukcja obsługi, programowania i serwisowania Craftsman 580 754911

 7. Instrukcja kalibracji Aeg Competence 3201 B

 8. Podręcznik użytkownika i pielęgnacji Ge Ddg8280s

 9. Przegląd i instrukcja konfiguracji 4house Design Lazio 140

 10. Podręcznik zgodności i bezpieczeństwa Bosch Wtmc552suc 27 Gas Dryer Chrome Trim

 11. Serwis techniczny Electrolux Ew2w3068e3

 12. Podręcznik dla pracowników służby zdrowia Calibre Uk Hqultra770asv

 13. Podręcznik z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i przepisów prawnych Fujitsu Alh24a

 14. Gwarancja i pomoc techniczna Brother Dcp 8080dn B W Laser All In One

 15. Uwagi do wydania Cisco 4700m

 16. Instrukcja bezpieczeństwa i instrukcja techniczna Cisco 881g K9 881 En Security Router

 17. Instrukcja użytkowania i pielęgnacji oraz instrukcja montażu Bosch Fmc 420rw Gsgbu

 18. Podręcznik konfiguracji oprogramowania Frigidaire Fghs2368lp

 19. Instrukcje i informacje o gwarancji Craftsman 247 298770

 20. Podręcznik menedżera Aeg Rcb732e4mg

 21. Instrukcja obsługi i uwagi dotyczące bezpieczeństwa Dell Cs620

 22. Instrukcja montażu i naprawy części Ge Gdt655

 23. Katalog techniczny Cabletron Systems 9c300 1

 24. Podręcznik dla pracowników służby zdrowia Frigidaire Fggc3045kb Gallery Series 30 In Gas Cooktop

 25. Zacznij tutaj Podręcznik Bosch Conettix C900v2

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik planowania projektu Hitachi P50v701 Dw3d