Podręcznik bezpieczeństwa Abb Iec 61850

Podręcznik bezpieczeństwa Abb Iec 61850 to kompleksowe narzędzie do zarządzania zgodnością z wymaganiami bezpieczeństwa w zakresie systemów przesyłu energii elektrycznej. Został opracowany przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO), aby zapewnić jednolite wymagania w zakresie bezpieczeństwa dla systemów sterowania i komunikacji. Podręcznik zawiera szczegółowe wytyczne dotyczące projektowania systemów, wdrażania i utrzymywania systemów oraz zarządzania zgodnością z wymaganiami bezpieczeństwa. Jest przeznaczony do użytku zarówno dla projektantów systemów, jak i producentów i użytkowników, aby zapewnić bezpieczne, skuteczne i niezawodne systemy przesyłu energii elektrycznej.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik bezpieczeństwa Abb Iec 61850

Protection and control REX610, Operation Manual (PL)

System 800xA w pełni wspiera standard IEC 61850 dla Elektroenergetycznych Systemów Sterowania.

Dzięki standardowemu modelowi IED i jego usługom danych i komunikacji, IEC 61850 zapewnia interoperacyjność pomiędzy urządzeniami elektrycznymi różnych dostawców i jest w stanie zastąpić wszystkie protokoły typowo spotykane w domenie automatyki podstacji. Oparty o technologię Ethernet i zapewniający elastyczną i otwartą architekturę standard IEC 61850 zapewnia zgodność z przyszłymi standardami przez cały cykl życia systemu sterowania.

IEC 61850 uzupełnia możliwości systemu System 800xA stosowania otwartych standardów do integracji urządzeń w dziedzinie automatyzacji procesów. Dla urządzeń elektryfikacji, takich jak rozdzielnice niskiego napiecia, napędy czy sterowniki silników system 800xA wspiera otwarte standardy magistrali polowych takie jak Profibus czy Profinet. Dla aparatury procesowej system 800xA dysponuje rozległą integracją z standardami HART, Profibus oraz Foundation Fieldbus.

Adaptacja technologii IEC 61850 z systemem 800xA pozwala rownież na standaryzację różnych procedur podczas konfiguracji podstacji, logik kontrolnych, bibliotek sterowania i procedur operatorskich. Orientacja obiektowa IEC 61850 umożliwia standaryzację modeli urządzeń wspieraną przez system 800xA dzięki jego kompatybilności z IEC 61850.

 • Mniejsze koszty utrzymania dzięki mniejszej liczbie komponentów i części zamiennych oraz uproszczonej administracji systemu.
 • Większa elastyczność - integracja jest znacznie mniej skomplikowana niż wcześniej i interfejsy łatwo adaptują się do zmian.
  • Scentralizowane rejestrowanie danych, włącznie z sekwencją zdarzeń z całego zakładu i zharmonizowanym interfejsem do systemów na poziomie przedsiębiorstwa.
   • Pełny widok danych systemów elektrycznych - zwłaszcza dla operatorów procesu, aby mogli dokonać świadomych decyzji.
    • Zwiększona efektywność operator - jeden interfejs użytkownika, który może prezentować dane z całego zakładu, umożliwienia dostępu do danych i wyświetla procedury operacyjne.
    • Czym jest IEC 61850?

     Protokół IEC 61850 jest opartym o Ethernet, globalnym standardem architektury systemowej i komunikacji danych w automatyzacji podstacji energetycznych i dystrybucji mocy. To standard definiowany przez ANSI (Ameryka północna) i IEC (Europe) we współpracy z głównymi dostawcami z rynku automatyzacji podstacji, takimi jak ABB.

     IEC 61850 definiuje standardowy model danych oraz konwencję nazewnictwa inteligentnych urządzeń elektrycznych (w skrócie IED - Intelligent Electrical Devices) i wspólny język do ich konfiguracji, zapeniający interoperacyjność między urządzeniami i narzędziami inżynierskimi. Standard ten zapewnia elastyczną i otwartą architekturę dla IED, zdolna dopasowac się do wymagań dowolnej aplikacji.

     Powiązane tematy

     ABB oferuje szeroki zakres innowacyjnych produktów i rozwiązań przeznaczonych do systemów bezpieczeństwa maszyn.

     Doświadczenie
     Posiadamy praktyczne doświadczenie w aplikacjach, w których wymagane jest spełnienie wymagań bezpieczeństwa. Jesteśmy reprezentowani w organizacjach standaryzacyjnych odnośnie bezpieczeństwa maszyn. Codziennie pracujemy nad praktyczną realizacją wymagań bezpieczeństwa w połączeniu z wymaganiami produkcyjnymi.

     Systemy
     Dostarczamy pełną gamę produktów, od pojedynczego komponentu bezpieczeństwa, aż do kompletnych systemów bezpieczeństwa pojedynczej maszyny lub całych linii produkcyjnych. 

     Produkty
     Oferujemy kompletny zakres produktów bezpieczeństwa, zaprojektowanych po to, aby uczynić system bezpieczeństwa Twojej maszyny prostym w realizacji. Możemy dostarczyć szeroki zakres produktów od pojedynczego, prostego rozwiązania, aż do kompletnego systemu bezpieczeństwa maszyn lub całych linii produkcyjnych. 

     Inne powiązane produkty ABB

     • Po wypełnieniu formularza, skontaktujemy się z TobąSkontaktuj się z nami
     • Tu szybko znajdziesz dystrybutoraZnajdź dystrybutora

Podręcznik bezpieczeństwa Abb Iec 61850

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik bezpieczeństwa Abb Iec 61850

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik bezpieczeństwa Abb Iec 61850