Dokumentacja techniczno-eksploatacyjna Bosch Kir41 Series

Dokumentacja techniczno-eksploatacyjna Bosch Kir41 Series to kompletny zestaw instrukcji technicznych i eksploatacyjnych do systemu KIR41. Zawiera ona informacje na temat działania i instalacji systemu, jak również funkcji i sposobu użytkowania. Dokumentacja zawiera również wyczerpujące informacje dotyczące konfiguracji systemu, jego zasadniczych elementów, diagnostyki i napraw. Dokumentacja techniczno-eksploatacyjna Bosch Kir41 Series została zaprojektowana z myślą o użytkownikach wszystkich poziomów zaawansowania, dzięki czemu może być wykorzystywana do wykonywania i eksploatacji systemu w sposób bezpieczny, wydajny i zgodny z przepisami.

Ostatnia aktualizacja: Dokumentacja techniczno-eksploatacyjna Bosch Kir41 Series

Instrukcje poszczególnych urządzeń można łatwo pobrać korzystając z wyszukiwarki dokumentacji technicznej

Przejdź do wyszukiwarki

Linki do instrukcji są również dostępne w danych technicznych urządzenia w zakładce "Produkty".

Poznaj swoje urządzenie dzięki instrukcjom obsługi.

Jeśli zapomniałeś gdzie położyłeś instrukcję dołączoną do swojego urządzenia, masz pomoc pod ręką. Wystarczy wprowadzić E-numer (numer typu modelu) swojego urządzenia, a my przeniesiemy Cię do dostępnych publikacji.

więcej

Dzięki rejestracji swoich urządzeń w MyBosch możesz uzyskać dostęp do Asystenta Serwisowego marki Bosch.

Jeśli Twój produkt jest już zarejestrowany w MyBosch, po prostu zaloguj się i wybierz produkt o który Ci chodzi, aby otrzymać wybrane dla Ciebie informacje i pomoc Asystenta Serwisowego marki Bosch – wszystko czego potrzebujesz i nic ponad to.

Masz kłopot ze znalezieniem tabliczki znamionowej i E-numeru (E-nr) urządzenia? Wejdź na poniższy link i wyszukaj tabliczkę znamionową.

Proszę wybrać swoją kategorię i podkategorię

Zaloguj się do istniejącego konta

Zgodnie z rozporządzeniami do ustaw Prawo energetyczne i Prawo budowlane istnieje obowiązek zapewnienia dokumentacji techniczno-eksploatacyjnej dla instalacji i urządzeń elektrycznych zainstalowanych w obiekcie.

Obowiązek zapewnienia dokumentacji techniczno-eksploatacyjnej wynika z rozporządzeń wykonawczych do ustaw Prawo energetyczne i Prawo budowlane.

Każde urządzenie elektryczne jest wykonywane według odpowiednio przygotowanego projektu technicznego, który zawiera zbiór rysunków, obliczeń i inne niezbędne dokumenty. Wyprodukowane urządzenia elektryczne podlegają badaniom końcowym na zgodność z Warunkami Technicznymi Odbioru (WTO) opracowanymi na podstawie odpowiednich norm. Użytkownik łącznie z urządzeniem otrzymuje Dokumentację Techniczno-Ruchową(DTR), w której określone są ogólne zasady instalowania i eksploatacji urządzenia.

Powyższy obowiązek spoczywa na użytkowniku eksploatującym instalacje i urządzenia elektryczne.

Dokumentacja techniczna instalacji i urządzeń elektrycznych obejmuje:

  • projekt techniczny z naniesionymi zmianami podwykonawczymi,
  • dokumentację fabryczną dostarczoną przez dostawcę urządzenia, obejmującą w szczególności:

– dokumentację techniczno-ruchową,

– atesty, świadectwa, karty gwarancyjne, certyfikaty i instrukcje obsługi,

– protokoły kwalifikacyjne do właściwej kategorii zagrożenia pożarowego i wybuchowego – w zależności od potrzeb.

Dokumentacja eksploatacyjna obejmuje:

  • instrukcję eksploatacji,
  • dokumenty przyjęcia urządzenia do eksploatacji, w tym protokołu z przeprowadzonych prób, rozruchu i ruchu próbnego,
  • książki i raporty pracy urządzeń z zapisami występujących zakłóceń i uszkodzeń w zakresie ustalonym w instrukcji,
  • dokumenty dotyczące przewidzianych w instrukcji okresowych kontroli oględzin, przeglądów i zabiegów konserwacyjno-remontowych,
  • protokoły zawierające wyniki badań i pomiarów eksploatacyjnych,
  • protokoły kontroli okresowej,
  • książki obiektu budowlanego.

Dokumentacja eksploatacyjna instalacji i urządzeń elektrycznych powinna być na bieżąco aktualizowana, a także przechowywana i nadzorowana przez wyznaczonego pracownika.

Instrukcja eksploatacji instalacji i urządzeń elektrycznych

Każdy budynek lub zespół budynków powinien posiadać instrukcje eksploatacji instalacji i urządzeń elektrycznych znajdujących się w budynku.

Obowiązek ten wynika z postanowień rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego.

Instrukcja eksploatacji powinna określać procedury i zasady wykonywania czynności związanych z ruchem sieciowym i eksploatacją sieci, a w szczególności:

  • zasady przyłączania do sieci urządzeń, instalacji i innych sieci,
  • zakres, zasady i terminy przeprowadzania okresowych przeglądów i kontroli stanu technicznego sieci oraz przyłączonych do niej urządzeń,
  • zasady postępowania w przypadku wystąpienia zagrożeń ciągłości dostarczania energii elektrycznej lub wystąpienia awarii w sieci,
  • procedury wprowadzania przerw i ograniczeń w dostarczaniu energii elektrycznej,
  • sposób prowadzenia ruchu sieci,
  • wymagania dotyczące ochrony przed porażeniem, pożarem, wybuchem oraz inne związane z bezpieczeństwem eksploatowanego budynku.

Instrukcja ruchu i eksploatacji instalacji i urządzeń elektrycznych powinna być dokumentem przechowywanym i nadzorowanym przez wyznaczonego pracownika.

Podstawa prawna:

  1. Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. poz. 623 ze zm. ),
  2. Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 28 marca 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych (Dz. 492). 

Dokumentacja techniczno-eksploatacyjna Bosch Kir41 Series

Bezpośredni link do pobrania Dokumentacja techniczno-eksploatacyjna Bosch Kir41 Series

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Dokumentacja techniczno-eksploatacyjna Bosch Kir41 Series